• PO-ÚT-ST 8:00-17:00 ČT 8:00-15:00
  • +420 608 966 791
  • info@dobrarehabilitace.cz
  • ČESKÉ VRBNÉ 2403, 37011 České Budějovice

O MNĚ

O mně

DOBRÁ REHABILITACE – Václav Kovalovský začal v Českých Budějovicích nabízet rehabilitační služby v roce 2007. Od svého založení mou rehabilitační praxí prošlo již 7000 klientů. Fyzioterapii se věnuji od roku 2004. Mou předností jsou hlavně zkušenosti a dlouhá praxe v propojení s moderní přístrojovou technologií. Pyšný jsem na bohaté a dlouhé zkušenosti v terapii fokusovanou rázovou vlnou a na sonografická vyšetření kloubů, šlach a měkkých tkání.

Začínal jsem jako malá nevybavená ordinace, kde jsem se zaměřoval na běžné věci v rehabilitaci. V začínající praxi jsem měl dojem, že rozumím všemu a také umím všemu pomoci, ale to se bohužel nepotvrdilo. Vlastně asi bohudík. Takových, co rozumějí všemu je všude dost. Dobré rozhodnutí bylo postupně pořídit moderní vybavení a začít se více specializovat na problematiku, se kterou si nejvíce vím rady. Rozvíjet znalosti a zkušenost tím správným směrem. Dodnes se více a více specializuji a již v podstatě objednávám a nabízím jen terapii u které jsem si jistý.

Podařilo se mi být prvním pracovištěm v jihočeském kraji, které nabídlo pacientům fokusované rázové vlny, terapii, která výborně řeší bolest a byl jsem také první, kdo nabídl pacientům vysokovýkonný Laser, terapii, která dobře řeší záněty a artrózu. S těmito přístroji mám dnes již 15-let zkušeností, což je velká přednost pro terapii.  Přesnost v léčbě pomáhá určit diagnostický ultrazvuk, na který mám celoevropský ortopedický certifikát.  U úrazů a bolestí šlach si to ani neumím bez něj představit. Také už po praxi, a za chvíli to bude už skoro 20let, vím, co si dovolit a co Vám doporučit. Mou praktickou odbornost a specializaci dokládá vzdělání z Univerzity Karlovy v Praze a specializační vzdělání fyzioterapeutického konceptu DNS pana Prof. Koláře taktéž na Univerzitě Karlově v Praze a právě zmiňované SONO pro ortopedii.

S přibývajícími lety praxe, až že jich už je mnoho, vidím ve zkušenostech nesmírnou výhodu. Zkušený fyzioterapeut se najde v každém Vašem problému a ví co dělat a neplýtvá Vaším časem a penězi za fyzioterapii. Jsem zvyklý řešit komplikované stavy. Od svých pacientů vím, že zkušenost a praxe je to, proč mě vyhledají. Nových fyzioterapeutických zařízení přibývá a zorientovat se v nabídce není jednoduché. U mě se můžete spolehnout na zkušenost, profesionalitu a kvalitu. Zkušenost v oboru a zkušenost s technologiemi umí ušetřit Váš čas a počet návštěv v ordinaci. Na tom si právě dávám velmi záležet a proto také nenabízím fokusované rázové vlny a laser na všechno možné, ale jen na to, u čeho jsem si jist, že zabere.

U vstupního vyšetření čekejte důsledný rozbor Vašeho problému a nabídku několika možností rehabilitačního řešení. Můžete si sami vybrat rehabilitační postup nebo se spolehnout na naše fyzioterapeutické doporučení. Pokud Vás trápí chronická bolest, tak pro zlepšení obvykle stačí 3-5 fyzioterapií, které vás naučí, kudy kam.  Akutní problémy vyžadují většinou 1-2 návštěvy.

Mé služby můžete využít jak u akutních bolestí, kde často dominuje moderní přístrojové vybavení a letité zkušenosti, tak u chronické bolesti, kde kombinace s cvičením pomáhá také řešit příčinu bolesti.

V roce 2013 se moje rehabilitační pracoviště začalo specializovat na léčbu bolesti patních ostruh.  V této problematice mám v rehabilitační léčbě ty nejlepší výsledky.

Od roku 2019 jsem v krásném prostředí nového Lékařského domu Géčko u Globusu. Je příjemné, že nemusíte do nějakého zapadlého místa někde v nelékařském prostředí a že můžete návštěvu spojit s posezením v bistru v přízemí, nákupem v Nákupním centru Géčko a když je potřeba využít i lékárnu v budově.

Vždy Vás rád přivítám u sebe v ordinaci a pomůžu Vám řešit Váš problém…
Těším se na Vás………..Specializovaný fyzioterapeut Václav Kovalovský