• PO-ÚT-ST 8:00-17:00 ČT 8:00-15:00
  • +420 608 966 791
  • info@dobrarehabilitace.cz
  • ČESKÉ VRBNÉ 2403, 37011 České Budějovice

Laser a Kryoterapie

Používáme v naší ordinaci vysokovýkonný laser ZIMMER a kryoterapie ZIMMER. Jedná se o německé špičkové technologie. ZIMMER jako první přišel na trh s vysokovýkonnou technologií ošetřování v rehabilitaci. Tato firma nabídla také první rozumný přístroj pro lokální kryoterapii v rehabilitaci. Proti obvyklému laseru se jedná o efektivnější a účinnější ošetření a spolu se zmražením tkáně, které vyvolá lepší prokrvení a tím  hojení, se tyto procesy krásně podpoří.

Není proto nutné absolvovat 10 placených slabých laserů na běžné rehabilitaci, ale jen 1-3 výkonné ošetření moderními technologiemi. Zase to pomůže ušetřit Váš čas a zrychlit terapii. Bohužel je běžné, že Vám na pracovišti budou tvrdit, že to tak není, protože s tím nemají zkušenosti a že je to málo. Ošetření je krátké, celkem max 15 min v ordinaci.

Výkon laseru je taková malá žárovka s přesným světelným paprskem, v síle 7W. Obvyklý rehabilitační laser je tak 15x slabší. Proto se za 3 ošetření laserem do ZIMMERu udělá i více terapie než při 10-ti běžných laserech.

Kryoterapie je zase postavena na foukání -30st C, které zavře prokrvení, srazí otok a následné procesy se postarají o rozšíření cév, přísun živin a opět podporu hojení.

Tuto terapii využíváme pro záněty šlach, akutní a chronickou bolest, laserovou akupunkturu bolestí páteře a vyhřezlých plotýnek, výrony kotníků a akutní traumata.

Laserový paprsek totiž přirozeně stimuluje hojení a obnovu metabolismu v tkáních. Je to zdravotnicky ověřená technologie, kde je garantovaný lepší účinek než placebo. Takže to prostě má smysl.