• PO-ČT 8:00-17:00 PA 8:00-12:00
  • +420 608 966 791
  • info@dobrarehabilitace.cz
  • ČESKÉ VRBNÉ 2403, 37011 České Budějovice

TECHNOLOGIE

Technologie

V krátkosti několik informací k vybavení ordinace…

Fokusovaná rázová vlna STORZ MEDICAL DUOLITH
Fokusované rázové vlny se používají dlouhá léta v celém světě. Terapie byla vymyšlena rodinou STORZ ve Švýcarsku a jejich patenty doprovázejí všechny další výrobce. My v ordinaci používáme přímo originální přístroj STORZ MEDICAL DUOLITHT, který je nejvyšší řadou terapie rázovou vlnou. Jsou samozřejmě i alternativní přístroje, ale drtivá většina je podobná a není tak propracovaná na terapii a doporučení pro pacienty. Individuální aplikace jsme schopni konzultovat přímo se zastoupení firmy v ČR. Některé problémy jsou zatím ve fázi klinických studií a nejsou ještě ve schválených terapiích. Všechny terapie rázovou vlnou jsou schváleny WHO (světovou zdravotnickou organizací) pro aplikaci v rehabilitaci a ortopedii. Nejedná se tak o žádné placebo, ale klinickými studiemi o ověřený efekt. Celková úspěšnost terapie je nad 80%. Za svojí zkušenost od roku 2007 můžeme potvrdit! Fokusovaná rázová vlna generuje vysoké napětí, které se v ošetřovací hlavici na cívce přemění na elektromagnetický pulz. Tento pulz je totožný s bleskem a hromem v přírodě a změna napětí je fyzikální ráz, který má určitou frekvenci a amplitudu. Tento jev generuje fokusovaná rázová vlna a využívá se v terapii. Po terapii vzniká obnova tkání, kterou určuje produkce růstového faktoru tkání, kterou vytvoří ošetření.     

Diagnostický ultrazvuk SONOSCAPE P40 ELITE
Naprostou jedinečností v ordinaci fyzioterapeuta je SONOGRAFIE muskuloskeletálního apartátu. Pro sonografii máme celoevropský ortopedický certifikát pro tato vyšetření a je zárukou, spolu se zkušeností ( od roku 2009), kvalitního vyšetření a interpretace. Lze dobře poznat šlachy, vazy, chrupavku, svaly, identifikovat prokrvení a zaměřit se tak na možná poškození a tomu přizpůsobit terapii. Mám v ordinaci nejmodernější přístroj, který je schopen navíc sám indikovat chyby ve vyšetření a zobrazit v nejlepším rozlišení i ty nejmenší detaily.

Vysokovýkonný laser ZIMMER
Používám vysokovýkonný laser firmy ZIMMER OPTON PRO 25W. Jedná se o německou špičkovou technologii. ZIMMER jako první přišel na trh s vysokovýkonnou technologií ošetřování v rehabilitaci. Proti obvyklému laseru se jedná o efektivnější a účinnější ošetření. Není proto nutné absolvovat 10 placených slabých laserů na běžné rehabilitaci, ale jen 1-3 výkonné ošetření moderními technologiemi. Zase to pomůže ušetřit Váš čas a zrychlit terapii. Ošetření je krátké, celkem max 5 min v ordinaci. Výkon laseru je taková malá žárovka s přesným světelným paprskem, v síle 25W. Obvyklý rehabilitační laser je tak 150x slabší. 

Lokální kryoterapie ZIMMER
Zase německá technika v akci. Vlastně je to jednoduché mrazící zařízení s hadicí, která umí foukat vzduch o teplotě -40stC. Dochází k rychlému podchlazení a lokální aktivaci prokrvení. Cévy určují prokrvení a bolesti sebou přináší otok a ten je vždy nepřítel hojení. Kryoterapie je velmi efektivní u akutních terapií, kdy je všechno opuchlé. U chronickým bolesti se zase dlouhodobě omezené prokrvení a v těle zůstává zánět, který se podaří takto vyhnat. Výborně to podporuje léčbu a ostatní technologie.

Vložky SIDAS 3FEET
Francouzské vložky SIDAS se nám v praxi tak osvědčily, že je radost nabídnout produkt, který bude podle diagnostiky pasovat k Vašemu chodidlu a došlapu. Standardní vložka s větším srdíčkem pro příčnou klenbu často působí jako kámen v botě a prostě hodně tlačí. Tento problém SIDAS krásně vyřešil. Právě tato vložka, jakoby bezsrdíčková se mi opravdu velmi osvědčila u bolestivých chodidel. Tak jako každý člověk má svou výšku, váhu a stavbu těla, tak i každé chodidlo má svou vlastní délku, šířku a tvar tedy morfologii a proto je unikátní a jedinečné. Bohužel obuv je vyráběna sériově na univerzálních kopytech, ve většině případů jen s obyčejnou vkládací měkkou a plochou stélkou. Proto jedinou možností jak individuálně přizpůsobit sériovou obuv morfologii Vaší nohy, je použití anatomicky tvarovaných 3D sportovních ortopedických vložek. Svými vlastnostmi, konstrukcí a použitím materiálů řeší Vaši individuální morfologii. Je to ten nejlepší způsob jak docílit toho, aby chodidla a obuv splynula v jedno a Vy jste byli schopni maximálně využít veškerých konstrukčních vlastností obuvi i vložek. Sportovní ortopedické vložky poskytují mnoho výhod oproti obyčejným vložkám do bot. Například zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidla po podložce, ideálně podpírají nožní klenbu a podstatně snižují riziko úrazu v oblasti nohy, kotníku a kolene.

Testování DNS Prof. KOLÁŘE
Nejde sice o přístroj, ale metodiku práce. Bez doplnění o cvičení, nelze mnohdy docílit efekt ošetření. Proto zde výčet techniky končím tímto konceptem. Vývojově máme dané pohybové návyky, takzvané stereotypy, ze kterých je složen veškerý pohyb, který děláme. Pan Profesor Kolář toto vysledoval, popsal a dokázal, že to tak je. Já jsem to měl jednodušší a jen jsem se u něj vyučil certifikovaným kurzem, který je akreditován MZČR. Práci pana Prof. Koláře nesmírně uznávám a každodenní praxe mi to potvrzuje. Je potřeba odstranit chybné stereotypy pohybu, pohyb opravit, a tělo vrátit do správných kolejí.