• PO-ČT 8:00-17:00 PA 8:00-12:00
  • +420 608 966 791
  • info@dobrarehabilitace.cz
  • ČESKÉ VRBNÉ 2403, 37011 České Budějovice

O NÁS

O nás

DOBRÁ REHABILITACE je především specializovaná rehabilitační ordinace, která se od roku 2007 zaměřuje na nadstandardní rehabilitační službu. Od svého založení máme za sebou již 7000 léčených pacientů. Naší specializací jsou moderní rehabilitační technologie a z nich vyplývající diagnózy, které léčíme a na ty se specializujeme. Pyšný jsme na bohaté a dlouhé zkušenosti s terapií fokusovanou rázovou vlnou a na sonografická vyšetření kloubů, šlach a měkkých tkání. Dlouhá praxe a zkušenost je neocenitelný přínos pro naše klienty. 

Bc. Václav Kovalovský – fyzioterapii se věnuji od roku 2004. Rehabilitaci jsem vystudoval na Univerzitě Karlově v Praze na 3.Lékařské fakultě. V roce 2007 jsem začal v Českých Budějovicích nabízet soukromě rehabilitační služby a postupně se profilovat jako specializované pracoviště terapie rázové vlny. Mé pracoviště je v současné době vyhledávanou rehabilitací na problémy šlach, vazů, svalových úrazů a s tím spojených potíží v pohybové aparátu. 

Bc. Lenka Slipková – vystudovala fyzioterapii na Jihočeské univerzitě. V roce 2023 doplnila mou rehabilitaci a zodpovědně zvládá specializovanou péči a je výborným doplněním ordinace. 

Provoz ordinace je nyní tak neobvykle v týmu dvou fyzioterapeutů, kteří pracují 70-80% času společně a jsme schopni pro Vás ošetření naplánovat tak, abyste dostali opravdu to nejlepší z mých/našich mnohaletých zkušeností. Zároveň je nyní možná určitá míra zastupitelnosti. Buďte si jisti, že se na vyšetření dostanete nejčastěji do našich obou rukou a dle složitosti problému Vás potom zařadíme do terapie. 

DOBRÁ REHABILITACE začínala kdysi jako malá, technologicky nevybavená ordinace, která zaměřovala na běžné problémy v rehabilitaci. V začínající praxi jsem měl dojem, že rozumím všemu a také umím všemu pomoci, ale to se bohužel nepotvrdilo. Vlastně asi bohudík. Takových, co rozumějí všemu je všude určitě dost. Dobré rozhodnutí bylo postupně pořídit moderní vybavení a začít se specializovat na problematiku, se kterou si nejvíce vím rady. Rozvíjet znalosti a zkušenost tím správným směrem. Dodnes se více a více specializuji a již v podstatě objednáváme a nabízíme jen terapie u které jsme si jisti výsledky.

Podařilo se tak být prvním pracovištěm v jihočeském kraji, které nabídlo pacientům rázové vlny a postupně prvně fokusované rázové vlny. Terapii, která výborně řeší bolest a byl jsem také první, kdo nabízel vysokovýkonný Laser. Léčbu, která dobře řeší záněty a artrózu. S těmito přístroji máme dnes již 15-let zkušeností, což je velká přednost pro terapii. Přesnost v léčbě pomáhá určit diagnostický ultrazvuk, na který máme celoevropský ortopedický certifikát. U úrazů a bolestí šlach si to ani neumím bez něj představit. Také už po praxi, a za chvíli to bude už skoro 20let, vím, co si dovolit a co Vám doporučit. Mou praktickou odbornost a specializaci dokládá vzdělání z Univerzity Karlovy v Praze a specializační vzdělání fyzioterapeutického konceptu DNS pana Prof. Koláře taktéž na Univerzitě Karlově v Praze a právě zmiňované SONO pro ortopedii.

S přibývajícími lety praxe, až že jich už je mnoho, vidím ve zkušenostech nesmírnou výhodu. Zkušený fyzioterapeut se najde v každém Vašem problému a ví co dělat a neplýtvá Vaším časem a penězi za fyzioterapii. Jsem zvyklý řešit komplikované stavy. Od svých pacientů vím, že zkušenost a praxe je to, proč mě vyhledají. Nových fyzioterapeutických zařízení přibývá a zorientovat se v nabídce není jednoduché. U nás se můžete spolehnout na zkušenost, profesionalitu a kvalitu. Zkušenost v oboru a zkušenost s technologiemi umí ušetřit Váš čas a počet návštěv v ordinaci. Na tom si právě dáváme velmi záležet a proto také nenabízíme fokusované rázové vlny a laser na všechno možné, ale jen na to, u čeho jsme si jisti, že zabere.

U vstupního vyšetření čekejte důsledný rozbor Vašeho problému a nabídku několika možností rehabilitačního řešení. Můžete si sami vybrat rehabilitační postup nebo se spolehnout na naše fyzioterapeutické doporučení. Pokud Vás trápí chronická bolest, tak pro zlepšení obvykle stačí 3-5 fyzioterapií, které vás naučí, kudy kam.  Akutní problémy vyžadují většinou 1-2 návštěvy.

Naše služby můžete využít jak u akutních bolestí, kde často dominuje moderní přístrojové vybavení a letité zkušenosti, tak u chronické bolesti, kde kombinace s cvičením pomáhá také řešit příčinu bolesti.

V roce 2013 se moje rehabilitační pracoviště začalo specializovat na léčbu bolesti patních ostruh.  V této problematice máme v rehabilitační léčbě ty nejlepší výsledky.

Od roku 2019 jsem v krásném prostředí nového Lékařského domu Géčko u Globusu. Je příjemné, že nemusíte do nějakého zapadlého místa někde v nelékařském prostředí a že můžete návštěvu spojit s posezením v bistru v přízemí, nákupem v Nákupním centru Géčko a když je potřeba využít i lékárnu v budově.

Vždy Vás rádi přivítáme u nás v ordinaci a pomůžeme Vám řešit Váš problém…
Těšíme se na Vás………..Specializovaní fyzioterapeuté Václav Kovalovský a Lenka Slipková