• PO-ČT 8:00-17:00 PA 8:00-12:00
  • +420 608 966 791
  • info@dobrarehabilitace.cz
  • ČESKÉ VRBNÉ 2403, 37011 České Budějovice

Napsali o nás

Reference

MONIKA MACHOVÁ

Málem jsem se stala zářným příkladem rčení „Sportem k trvalé invaliditě“. Po mnoha letech nicnedělání jsem se rozhodla skoncovat s lenošením a začít sportovat. K obdennímu plavání jsem přidala pravidelné cvičení v posilovně. Tam mi sice v úvodní lekci ukázali, jak a co cvičit, pak jsem ale již cvičila sama a dnes už vím, že jsem některé cviky prováděla úplně špatně. Po 3 měsících se tedy zcela logicky nedostavil pocit utuženého svalstva a zdraví, ale naopak trvalé bolesti krční páteře, které vystřelovaly pod lopatku. Místo do fitka jsem tedy vyrazila na rehabilitaci, kde proběhla klasická procedura: brutální trhnutí hlavou, ukázka 3 cviků na doma a masáže. Po masáži se mi vždy na krátkou dobu ulevilo, aby se pak bolesti vrátily znovu.
Na internetu jsem si našla kontakt na pana Kovalovského. Pečlivě jsem přečetla všechny recenze a říkala si, že jsou určitě silně nadhodnocené. Domluvila jsem si první návštěvu, na kterou jsem šla s velkou skepsí a zároveň zvědavostí, zda třeba skutečně půjdu domů bez bolesti. Neuvěřitelné se stalo skutečností: poprvé po půl roce jsem mohla otáčet hlavu aniž bych musela otáčet celé tělo jako robot…. Obtíže se sice vrátily, ale po cca 6 návštěvách zmizely uplně. Nemohla jsem uvěřit tomu, že by za se pomoci jemných cviků mohlo něco zlepšit, ale je to tak, vyzkoušela jsem si to doslova a do písmena na vlastní krční páteři.
Myslím, že podobných klientů, kteří si v honbě za zdravím ve fitku spíše ublížili než polepšili, přichází k panu Kovalovskému více. Určitě je proto dobrý nápad nejen dát tyto nešťastníky „do kupy“, ale hlavně jim i poradit, jak správně cvičit. Já proto určitě využiji nabídku pana Kovalovského účasti v programu školy zdravého cvičení.

 

Zpět